Teknoloji

Apple, iPhone’lar için Üçüncü Taraf Uygulama Mağazalarını Resmen Desteklemeye Başlıyor

Avrupa Birliği, ABD merkezli teknoloji devi Apple’ı iyice eleştirdi. köşeye sıkışmış . Şirket, yürürlüğe giren yasalara uyum sağlamak amacıyla USB Type-C’ye geçiş yaptı. Ayrıca, Avrupa Birliği ülkelerindeki kullanıcılar artık üçüncü taraf kaynaklardanUygulamaları indirebilecekler.

Apple bugün konuyla ilgili yeni bir açıklama yaptı. Geliştiriciler, App Store Bağlantısı uygulamalarına üçüncü taraf uygulama mağazalarını ekleyebileceklerini duyurdu. Apple, bu atılımla iOS için geliştirilen uygulamaların güvenliğini sağlayacak. Geliştirici, Apple’ın onayından sonra uygulamasını kullanacak. dilediği gibi dağıtabilir.

iOS ekosisteminin güvenliği sağlanmaya devam edecek

Üçüncü taraf kaynaklardan uygulama yüklemek, ilk günden beri Android ekosisteminde bir sorun olmuştur. özgür . Ancak kullanıcılar Play Store dışındaki kaynaklardan uygulama indirirken tüm riskleri üstleniyorlar. iOS ekosisteminde ise böyle bir durum yaşanmayacak. Apple, bir uygulamayı yayınlanmadan önce incelemelidir. kontrol edilecek . Onay verilmesi halinde uygulamanın App Store dışındaki kaynaklardan indirilmesi mümkün olacaktır. Üstelik geliştiriciler, TestFlight sistemi üzerinden uygulamalarının beta sürümlerini test edebilecek.

Apple Avrupa Birliği düzenlemelerine uyacak kullanım açısından düzenlemeler de yaptı. Bu yönetmelik kapsamında; üçüncü taraf mağaza, indirme başına 0,5 euro ödeyecek. 1 milyon indirme sonrasında aynı ödemenin tekrar yapılması gerekecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu