Haber

BBP lideri Destici’den Millet İttifakı’na: Cumhur İttifakı’na kara propaganda yapıyorlar

Cumhur İttifakı ortaklarından BBP Genel Lideri Mustafa Destici, Habertürk canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Destici, CHP ve Millet İttifakı’nı hedef aldı.

DESTİCİ’DEN ÇEKİCİ SÖZLER

Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığının açıklanmasının ardından CHP ve Millet İttifakı kaynaklı resmi ve trol hesaplardan 2 bine yakın görüntünün paylaşıldığını söyleyen Destici, bunun Cumhur İttifakı aleyhine kara propaganda amaçlı kullanıldığını savundu.

“DİYARBAKIR ANALARININ YALANLARINI GÖRDÜM”

Diyarbakır annelerini ziyareti sırasında söylediği bir sözün çarpıtıldığını kaydeden Destici, “Yanlış haberler yansıtılıyor. Bir sözüm vardı. Hafta başında Diyarbakır’daydım. Diyarbakır annelerini ziyaret ettim. Tabiki gelince. Oraya gidiyorsunuz, o anne babaların feryatlarını görüyorsunuz, HDP il binasının hemen önünde, ‘Çocuğum burada kaldı, eşyası burada kaldı’. Bir HDP Grup Başkanvekilinin adını veriyor ve ‘Çocuğumu Adana’dan, Mersin’den aldılar’ diyor.

“TERÖR ÖRGÜTÜSÜNÜN SİYASİ Uzantısıyla İŞ YAPMANIN BEREKET OLACAĞINI DEDİM”

Şimdi tüm bunları görüyorsunuz. Duygulanıyorsun. Orada terörle mücadeleye dayanarak söyledim: Bu binlerce şehidin kanını taşıyan binlerce çocuğu buraya zorla götürdüler, bir kısmını uyuşturucu bağımlısı hale getirerek dağa çıkardılar, bir kısmını da partiden yönettiler. bina, bazıları kız arkadaşı ve erkek arkadaşıyla. Bunu yapan bir terör örgütünün siyasi uzantısıyla iş yapmak, desteğini istemek, bunu yapanın diyetidir. Yapana bu diyeti ödemiyor yani CHP genel başkanı ödemiyor. Mehmetçiğimiz, askerimiz, polisimiz ödüyor. O Diyarbakır anaları, babaları ödüyor. ‘Bunu yapanın dünyada da ahirette de günahı vardır’ dedim. Ama görüyorsun, manşetlere çıkıyorlar. Destici, ‘Kılıçdaroğlu’na oy vermenin hem dünyada hem de ahirette günahı vardır’ dedi.”

selimhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu