Yaşam

Belkıs Akkale Torbalı’da konser verdi

TorbalıBelediye Türk Halk Müziği Topluluğu, yönetmenliğini Yusuf Kemal Zülal’ın yaptığı konserde Belkıs Akkale’yi konuk etti.

Torbalı Dün akşam gerçekleştirilen konserin ilk bölümünde solo ve koro performansıyla seyirciyle buluşan Belediye Türk Halk Müziği Topluluğu, konserin ikinci bölümünde Türk Halk Müziğinin unutulmaz isimlerinden Belkıs Akkale’yi ağırladı. Torbalı Belediyesi’nin konut sahipliği ile yeniden mahallelilerle buluşan sevilen sanatçı, İsmail Uygur Kültür Merkezi’nde düzenlenen konserde sevilen türkülerini seslendirdi. Ayakta alkışlanan konseri Torbalı Kaymakamı Ercan Öter, Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, Torbalı Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Güngör ve Torbalı Emniyet Müdürü Murat Muhittin Yener izledi.

BAŞKAN TEKİN’DEN KUTLAMA

10 ay sonra Torbalı’ya geldiği için çok mutlu olduğunu belirten usta sanatçı, “10 ay önce Torbalı’da bir festivalde sizlerle birlikteydik. Beni çok istemiştiniz, sayın belediye başkanımız da davet etmişti. Hemen geldim. ne zaman istersen gelirim.” söz konusu.

Torbalı Belediyesi olarak sanat ve kültür etkinliklerine değer verdiklerini vurgulayan Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, “Bu akşam için söylenecek fazla bir şey yok. Çok mükemmel bir toplantıydı. Usta sanatçımız Belkıs Akkale’yi bir kez daha ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. .Ayrıca hem solo hem de koro halinde… İcralarıyla keyifli dakikalar yaşatan Türk Halk Müziği Topluluğumuzu şefleri Yusuf Kemal Zülal huzurunda kutluyorum.”

PAZARTESİ GÜNÜ BAŞKA KONSER

Öte yandan Akkale’ye çiçek takdim eden Kaymakam Oter, “Bu güzel organizasyona imza atan belediyemize teşekkür ediyorum, güzel bir geceydi, devamını diliyoruz.” Öte yandan Pazartesi günü TRT Sanatçısı Ethem Kaya yönetiminde Torbalı Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu’nun konseri verilecek. Bu konserde koroya Türk Halk Müziği’nin bir diğer değerli ismi Gülşen Kutlu eşlik edecek.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu