Haber

Biden mektubu iletti! Erdoğan’dan F-16’lar için son dakika açıklaması

TBMM’nin İsveç’in NATO’ya katılım sürecine ilişkin aldığı olumlu kararın ardından gözler ABD’nin Türkiye’ye vermesi gereken F-16’lara çevrildi. Biden, Temsilciler Meclisi’ne iletilmek üzere bir mektup göndererek konuya ilişkin talimat verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün cuma namazının ardından ilk kez F-16 teslim sürecine ilişkin konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

“BEKLİYORUZ, TAKİP EDİYORUZ”

Dün bana geldi ve imzaladım. Akşam Resmi Gazete’de yayımlandı. Biden önceki gün Kongre’ye yazılı bir mektup göndererek Temsilciler Meclisi’ne talimat vermişti. Biz de orada bekliyoruz. Buradan bir an önce çıkacak sonuç, F-16’ların Türkiye’ye gönderilmesi sürecinin başlamasını sağlayacak. Bunu bekliyoruz. Dışişleri Bakanımız takip ediyor.

“MUTLU HİSSETTİM”

Lansmanı nasıl bulduğunuzu bilmiyorum. İzlediğim kısımların tamamını izleyemedim. Çünkü Milli Güvenlik Kurulu vardı. İzlediğim bölümlerde Murat Bey’in heyecan dolu olduğunu ve İstanbul’daki bütün konuları ne kadar iyi bildiğini gördüm ve bu nedenle hem bir genel lider hem de bir başkan olarak memnun oldum. 31 Mart akşamı Murat Kurum ile İstanbul’u yeniden deneyimleyeceğimize inanıyorum.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu