Ekonomi

Binance, terörle mücadele danışmanı da dahil olmak üzere yöneticilerin işten ayrılma dalgasıyla karşı karşıya

Dünyanın önde gelen dijital varlık borsası Binance, şirketin Kıdemli Terörle Mücadele Sorumlusu Jennifer Hicks’in ayrılan son yüksek profilli yönetici olmasıyla birlikte zirvede önemli bir sarsıntı yaşıyor. Borsaya 2021’in sonlarında katılan ve hızla benzersiz görevine yükselen Hicks, LinkedIn’den çıkışını doğruladı.

Hicks’in ayrılışı, Binance ve daha geniş anlamda kripto para sektörünün terörizmi finanse etmedeki potansiyel rolleri konusunda giderek daha fazla incelemeyle karşı karşıya kaldığı bir dönemde gerçekleşti. Bu, Hamas gibi grupların İsrail’e yönelik bir saldırıyı finanse etmek için kripto para birimleri kullandığı iddialarının ardından geldi. ABD’li milletvekilleri, dijital para birimlerinin bu tür amaçlarla nasıl kullanılabileceği konusunda soruşturma başlattı. Bu arada, bir blockchain analiz firması olan Elliptic, bir dizi kaynak tarafından bildirilen bu bağış toplama faaliyetlerinin kapsamına itiraz etti.

Hicks’in ayrılışı, Binance’in liderlik ekibi için bir başka değerli kayıp anlamına geliyor; bu ekip, bu yıl ürün müdürü, operasyon müdürü, genel danışman ve Asya-Pasifik patronu da dahil olmak üzere önemli isimlerin ayrıldığını gördü. Bu ayrılmalar, düzenleyici zorluklarla ve yetkililerin kripto para platformlarının operasyonlarına olan ilgisinin arttığı bir dönemde Binance’in yönetim yapısında önemli bir dönüşüme işaret ediyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu