Haber

Binlerce kıyafet yol kenarlarına fırlatıldı, depremzedeler uygun olanı aradı.

Depremzedeler için HATAY’a gönderilen binlerce kıyafet, Yayladağ-Hatay yolunda rastgele bırakılırken, ihtiyaç sahipleri de kendilerine kıyafet seçmeye çalıştı.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından 20 Şubat’ta Hatay’da 3 dakika orta ve orta şiddette 2 deprem oldu. Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler 11 ilde büyük yıkıma neden oldu. Depremlerin ardından ülke çapında yardım seferberliği başlatıldı. Birçok sivil toplum kuruluşu ve hayırsever de deprem bölgesine yardım gönderdi. Afetzedeler için toplanan binlerce giysinin Yayladağ-Hatay yolu üzerindeki noktaya rastgele bırakıldığı görüldü. Depremzedeler de kıyafet yığınının ortasından kendilerine uygun olanı seçmeye çalıştı.

Kuzeni Gazel Ö. (10) ile kıyafet seçimi yapan Beyan Ö. (11) “Burada kendime ve kardeşime kıyafet seçiyorum. Beğendiklerimi aldım. Depremde çok kötü zamanlar geçirdik. Evimiz neredeyse yıkılacaktı. Bir daha deprem olsa yıkılacaktı. tabi. Şimdi çadırda kalıyoruz.” Gazel Ö. Buraya attılar, gelip alıyoruz” dedi.

Yayladağ Kolukçular köyünde yaşadığını söyleyen Süleyman Çolak, “Giysileri buraya atmışlar. İhtiyacı olanlar gelip buradan alıyor. Kimin attığını görmedik ama insanlar gelip ihtiyacını buradan karşılıyor. bir şekilde.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu