Haber

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Arama Konferansı ve Şubeler Toplantısı İstanbul’da Gerçekleşti

Çağdaş Hayatı Destekleme Derneği (ÇYDD), 18 – 19 Kasım tarihleri ortasında İstanbul TÜYAP’ta iki büyük aktifliğe imza attı. Birinci olarak 18 Kasım Cuma günü “ÇYDD Arama Konferansı” gerçekleşti. Akabinde 19 Kasım Cumartesi günü, Türkiye’nin dört bir yanındaki şubelerin iştirakiyle ÇYDD Şubeler Toplantısı yapıldı.

ÇYDD’nin on iki yıl sonra ikinci kere gerçekleştirdiği Arama Konferansı’na dernek yöneticileri, üyeleri, gönüllüleri ve öğrencilerinin yanı sıra iş dünyası, medya, akademi ve sivil toplum alanından değerli isimler katıldı. ÇYDD’nin son on yılda yaptığı çalışmalar ışığında on yıllık amaçları ve gelecek dizaynının tartışıldığı konferansta, ÇYDD Genel Lideri Prof. Dr. Ayşe Yüksel tarafından ÇYDD’nin on yıllık çalışmaları hakkında genel bir bilgilendirme sunumu yapıldı.

10 YILDA ÇYDD

Prof. Dr. Yüksel, ÇYDD Gelecek Tasarımıçalışması hakkında “Bugün, çağdaşlık seyahatimizi her vakit ve her şartta daima birlikte sürdürdüğümüz üyelerimiz, gönüllülerimiz ve paydaşlarımızla birlikte ‘10 Yılda ÇYDD – 10 Yılda Ne Planlandı, Ne Gerçekleştirildi?’ sunumuyla yerel ve milletlerarası şartlar altında gerçekleştirilen dernek çalışmalarını dikkate alarak ÇYDD için uzun vadeli ve verimli bir yol haritasını belirlemek ve bu kapsamda şubelerimiz ve tüm paydaşlarımızla eşgüdümlü çalışarak karşılabileceğimiz problemlere karşı hazırlıklı olmayı; artan yoksulluk, fırsat eşitsizliği ile fiyatsız bilimsel, laik ve çağdaş eğitimin engellenmeye çalışılması problemlerinin tahlillerinin ortaya konması hedeflenmektedir.” biçiminde konuştu.

24 FARKLI KÜME ÇYDD GELECEK DİZAYNINI TARTIŞTI

Sabancı Üniversitesi Arama Kürsüsü Lideri Prof. Dr. Oğuz Babüroğlu ve grubu idaresinde gerçekleşen aktiflikte beyin fırtınası yapılarak ÇYDD Gelecek Tasarımı ve ÇYDD İdare Anlayışı olmak üzere iki farklı başlıkta küme çalışması oturumları gerçekleşti. 24 farklı kümeye ayrılan iştirakçiler, beyin fırtınası çalışmasında ortaya çıkan gayeleri daha ayrıntılı tartıştı ve çalışma sonunda birinci sunumlarını gerçekleştirdi. Final sunumlarında ise 24 kümesi temsil eden 3 ana küme ÇYDD Gelecek Dizaynını iştirakçilerle paylaştı.

ÇYDD ŞUBELER TOPLANTISI 81 ŞUBE İŞTİRAKİYLE GERÇEKLEŞTİ

Arama Konferansı’nın akabinde ÇYDD Genel Merkez mesken sahipliğinde 19 Kasım Cumartesi günü düzenlenen ÇYDD Şubeler Toplantısı, Türkiye’nin farklı bölgelerindeki 81 şube ve 1 temsilcilikten gelen 201 üyenin iştirakiyle gerçekleşti.

Toplantının açış konuşmasını ÇYDD Genel Lideri Prof. Dr. Ayşe Yüksel gerçekleştirdi. Prof. Dr. Yüksel açış konuşması ile birlikte yaptığı sunumda “Çağdaş bir gelecek ve Çağdaş Türkiye için hep birlikte” bildirisini vererek ÇYDD’nin unutulmaz Genel Lideri Prof. Dr. Türkân Saylan’ın şu kelamlarıyla konuşmasını sonlandırdı; “Eğer bir yerde bilime, demokrasiye, barışa ve aydınlığa aç bir çocuk senin ışığını bekliyorsa, sönmeye hakkın yoktur. Işıyacaksın, ölüme saniyeler kalmış olsa bile…”

Toplantı kapsamında öncelikle ÇYDD Genel Merkez İdare Şurası üyeleri tarafından Genel Merkez Ünite çalışmaları ve dernek projeleri sunumu yapıldı. Daha sonra ÇYDD şubeleri ve Çağdaş Gençlik’in katkılarıyla hür kürsü konuşmaları gerçekleştirildi. Toplantı sonucunda Arama Konferansı’nda ele alınan başlıklarla birlikte ÇYDD’nin her geçen gün daha da büyüyen ve güçlenen projeleri kıymetlendirilerek “Çağdaş bir gelecek için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz!” kelamı yinelendi.

Şubeler Toplantısı, ÇYDD Genel Lideri Prof. Dr. Ayşe Yüksel’in kapanış konuşmasıyla sona erdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu