Haber

Cengiz Kurtoğlu’na 2 bin 660 lira adli para cezası verildi

Yeni tanıştığı kişiyi dövdüğü iddia edilen Cengiz Kurtoğlu’na 2 bin 660 lira adli para cezası verildi.

İSTANBUL – Doğum günü partisinde tanıştığı kişiye sanatçı arkadaşlarına hakaret ettiği iddiasıyla darp ve hakaret ettiği iddia edilen şarkıcı Cengiz Kurtoğlu’nun davasında karar çıktı. Mahkeme Kurtoğlu’na 2 suçtan 2 bin 660 lira adli para cezası verdi.

Arkadaşının doğum günü partisinde tanıştığı Mustafa Can’a, sanatçı arkadaşlarına hakaret edici eleştirilerde bulunduğu gerekçesiyle darp ve hakaret ettiği iddia edilen müzisyen Cengiz Kurtoğlu’nun davasında karar çıktı. İstanbul 55. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tarafların avukatları da katıldı.

Duruşmada sanık Kurtoğlu’nun avukatı Burcu Gündüz Battal, önceki savunmalarını tekrarladıklarını belirterek, “Söz konusu olay, tarafların karşılıklı çekişmesi sonucu müvekkilin provokasyonu sonucu meydana gelen bir tartışmadır. Müvekkilin beraatını talep ediyoruz.”

Şikayetçi Mustafa Can’ın avukatı İsmail Uğurlu ise şikayetlerinin devam ettiğini belirterek, sanık Kurtoğlu’nun cezalandırılmasını talep etti.

2 bin 660 lira adli para cezasına çarptırıldı

Kararını açıklayan mahkeme, sanık Kurtoğlu’na ‘basit yaralama’dan 1.500 lira, ‘hakaret’ten ise 1.160 lira para cezası verdi. Toplam 2 bin 660 lira para cezasıyla cezalandırılan Kurtoğlu hakkında yapılan iki hata nedeniyle kararın açıklanmasının ertelenmesine karar verildi.

İddianameden

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, müşteki Mustafa Can ile şüpheli Cengiz Kurtoğlu’nun ortak arkadaşlarının doğum günü partisine katılıp aynı masada buluştukları ve Kurtoğlu’nun müşteki Can’ın Orhan hakkında söylediği sözlere tepki gösterdiği belirtildi. Görüşme sırasında Gencebay. Taraflar arasında sözlü tartışmanın başladığı belirtilen iddianamede, tartışma sırasında şüpheli Kurtoğlu’nun müştekiye küfürle karışık hakaret ettiği, ardından yüzüne yumruk attığı belirtildi. Şüpheli Kurtoğlu’nun ifadesinin de yer aldığı iddianamede, müştekinin sevilen ve saygı duyulan sanatçılar hakkında aşağılayıcı eleştirilerde bulunduğu, bu nedenle müştekiyi uygun bir dille uyardığı, hakaretlerine devam edince müştekiyi azarladığı kaydedildi. eliyle ağzını kapatmış ve bu aşamada tırnağının müştekinin yüzünü çizmiş olabileceğini ifade etmiştir.

Hazırlanan iddianamede, şüpheli Cengiz Kurtoğlu’nun ‘basit yaralama’ suçundan 4 aydan 1 yıla, ‘hakaret’ suçundan ise 3 aydan 2 yıla kadar toplam 7 aydan 3 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu