Haber

İHH, Sudan’a Yardım Malzemelerini Göndermeye Devam Ediyor

İHH, iç karışıklıkların yaşandığı Sudan’a gönderdiği 15 konteynır yardım malzemesinin dağıtımına devam ettiğini duyurdu. Gıda, battaniye ve hijyen malzemelerinden oluşan yardımın şu ana kadar ülkenin 5 farklı bölgesindeki hastanelere, barınaklara, çocuk esirgeme kurumlarına ve 120’den fazla kampa dağıtıldığı belirtildi.

Haziran ayında ‘Rotamız Sudan, Kargomuz İyilik’ sloganıyla ülke için yardım çalışması başlatan İHH, çalışma kapsamında ülkeye 15 konteyner yardım malzemesi gönderdi. Vakıf, iç karışıklığın başlangıcından bu yana Sudan’a yapılan en kapsamlı yardım olan çalışmaları kapsamında dağıtımlarına devam ettiğini duyurdu.

5 BÖLGEDE ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI

Ülkedeki 5 dağıtım bölgesinde çalışmalar tamamlandı. Hastaneler, barınma merkezleri, çocuk esirgeme kurumları ve 120’den fazla kampta yapılan dağıtımlarla yaklaşık 150 bin kişiye destek verildiği belirtildi. Ülkenin Hartum ve Darfur eyaletlerinde dağıtımlar devam ederken, dağıtımlarda çatışmalardan en çok etkilenen kadın ve çocuklara öncelik veriliyor.

25 MİLYON KİŞİNİN İNSANİ YARDIMA İHTİYACI VAR

25 milyondan fazla insanın insani yardıma ihtiyaç duyduğu Sudan’da, çatışmaların beşinci ayı yaklaşırken gıda güvensizliği ciddi boyutlara ulaştı. Ülkede su, ilaç, yakıt ve gıda ihtiyacının her geçen gün artmaya devam ettiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu