Haber

İmamoğlu: CHP üyeliğimi kimse tartışamaz

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu’nun “CHP İmamoğlu’nu kaybetmesin, direnin. Partiyi ANAP’a çevirmek istiyor.” sözlerine yanıt verdi. İmamoğlu, “Bu haberle aramızdaki ilişkiyi koparamazlar. Ben seçimi kaybetmemiş bir CHP’liyim. Dolayısıyla benim CHP üyeliğimi kimse sorgulayamaz.”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İstanbul Yenileniyor” projesi kapsamında, depreme dayanıklı olmayan Bakırköy’deki İş Bankası Mensupları Sitesi’nin yıkımına katıldı.

Burada gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan İmamoğlu, eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylediği iddia edilen sözlerine ilişkin açıklama yaptı: “İmamoğlu’nu CHP’ye kaptırmayın, direnin. Partiyi ANAP’a çevirmek istiyor.”

“CHP üyeliğime kimse itiraz edemez” diyen İmamoğlu, şöyle devam etti: “Bu basın kupürünü basın özetlerinde gördüm. Öncelikle çok atıfta bulunduğum bir gazete değil. İkinci olarak nedenini düşünün. Referans alınamaz; aramızdaki ilişkiyi baba-oğul ilişkisi olarak nitelendiren eski Genel Başkanımız beni CHP’li yaptı.” Kongre başkanlığı teklifini yaparak beni davet eden Genel Başkanımızın, Türkiye’nin en tarihi kongresinde böyle bir şey söylediğini düşünebiliyor musunuz? Ben mümkün bile görmüyorum… Dolayısıyla bu tür basın kupürlerine, yayınlara, asılsız, kaynaksız haberlere vs. dayanarak bizi rahatsız edemezler. Üstelik 15 yıldır CHP’liyim. Üstelik ilçe başkanlığı yaptım, ilçe belediye başkanlığını kazandım, iki kez İBB seçimini kazandım, hiç seçim kaybetmemiş CHP’li bir üyeyim, tabiri caizse biraz kibirli olabilir. “Kimse benim kimliğimi tartışamaz” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu