Haber

İsrail Savaş Uçakları Gazze’de Sivil Evleri Hedef Aldı, Onlarca Sivil Öldü

Gazze Şeridi’ne yönelik savaş ikinci ayına girerken İsrail savaş uçakları ve topçuları şehrin çeşitli yerlerinde sivillerin evlerini hedef alarak aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu onlarca Filistinli sivilin ölümüne neden oldu.

Gazze’deki gelişmeleri aktaran Filistin resmi haber ajansı WAFA’nın haberine göre, İsrail uçakları El Hamayde ailesinin Refah kentindeki Şabbura Mülteci Kampı’ndaki evini hedef alarak biri kadın 5 kişiyi öldürdü. kadın.

İsrail’in Gazze Şeridi’nin kuzeyinde bir binayı hedef alması sonucu bir kişi öldü, çok sayıda kişi de yaralandı.

İsrail uçak ve topçu birlikleri, Gazze Şeridi’nin Tel el-Heva bölgesindeki Kudüs Hastanesi çevresini, Şati ve el-Megazi mülteci kamplarını, Zeytun İlçesi ile Beyt Hanun bölgesindeki birçok yeri bombaladı. Bombardıman sonucu çok sayıda ölü ve yaralının olduğu bildirildi.

Filistin Kızılayı, İsrail savaş uçaklarının Kudüs Hastanesi çevresini iki füzeyle vurduğunu açıklarken, yardım kuruluşlarına Gazze ve kuzey bölgesine acil temel yardım ulaştırılması çağrısında bulundu.

Öte yandan hastane kaynakları, Kudüs Hastanesi’nde 48 saat, Avde Hastanesi’nde 30 saat, Endonezya Hastanesi’nde 24 saat yakıt kaldığını, Endonezya Hastanesi’nin bazı bölümlerinin halihazırda hizmet dışı olduğunu duyurdu.

Burayj Mülteci Kampı’ndaki bir caminin de İsrail savaş uçakları tarafından vurulduğu bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu