Haber

İYİ Parti’den Yüksel: İktidarın yalanları, zamları bitmiyor

ANKARA-Yeter Parti Kadın Siyaset Lideri Ünzile Yüksel, Ulus’ta Zafer Anıtı önünde son dönemde yapılan artışlara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Temmuz’dan sonra bakın ne olacak. Yüksel, “Ekonomimiz nasıl kalkacak” sözlerini hatırlatarak, “O Temmuz bitti. Her şey biter ama iki şey bitmez; Biri hükümetin yalanları, diğeri ise acımasız zamlar.”

‘PATATES SOĞAN LÜKS OLDU’

Anne ve babaların geçim masraflarının yüksek olması nedeniyle çocuklarının beslenme çantalarına yemek koyamadıklarını belirten UYGUN Partili Yüksel, “Çığlıklarıyla yeri inleten ama asıl derdi beslenmek olanlara sesleniyorum. Kişisel siyasi beka” diyen Yüksel, “Çocuklarımızın esas geçim kaynağı beslenme ve eğitimdir. Sizin çocuklarınız yılda 500 bin liraya lüks lokantalarda yiyip içerken, özel okullara giderken, patates soğan lüks haline geldi. milletin çocukları” dedi.

İktidarın ekonomi alanında attığı adımlara tepki gösteren Yüksel, “Eskiden dünyayı biz yönetiyoruz masallarıyla ekranlara çıkıyordunuz. Şimdi dün katil dediğiniz Suudi prensin ayağına gittiniz. , birkaç milyar dolara.Darbenin arkasındaki güç dediğiniz Birleşik Arap Emirlikleri pirinin önünde kırk takla attınız.Eski içişleri bakanınız sahnede bağırıyordu.Bakın sonra ne olacak”ifadelerini kullanmıştı. Temmuz. Ekonomimiz nasıl ayağa kalkacak” dedi. Temmuz da böyle bitti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu