Haber

İzmit Belediyespor Kadın Basketbol Takımı’nın yeni kadrosu tanıtıldı

– İzmit Belediyesi sporKadın Basketbol Takımı’nın yeni kadrosu tanıtıldı

KOCAELİ – Süper Lig’de mücadele eden İzmit Belediyespor Kadın Basketbol Takımı’nın açılış programında konuşan Başkan Hürriyet, “Takımın her oyuncusunun genç kızlara ilham verdiğini düşünüyorum. Bu, gençlere hayallerinin peşinden gitmeleri gerektiğini ve başarının ne kadar önemli olduğunu gösteriyor” dedi. Cinsiyetle değil azimle gelir İzmit Belediyespor Kadın Basketbol “Takım sadece bir spor takımı değil. Aynı zamanda şehrimizin gururu, enerjisi ve geleceğidir. Bu takımın başarısı İzmit’in de başarısıdır” dedi.

Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor Kadın Basketbol Takımı’nın 2023-2024 sezonu öncesi lansman programı Dernekler Kampüsü’nde gerçekleştirildi. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan’ın yanı sıra Hürriyet, İzmit Belediyespor Başkanı Yaşar Kardaş, takım baş antrenörü Hasan Fırat Okul, İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Çetin Sarıca, İzmit Belediyespor Yönetim Kurulu Üyeleri Haşmet Uçar, Yusuf Dilaver, KYÖD Başkanı Uğur Saral, sporcular, teknik ekip. , yönetim kurulu ve sponsorlar katıldı.

Sporcuları tanıtan ve başarılar dileyen İzmit Belediyespor Kulübü Başkanı Yaşar Kardaş, “Geçen yılı geride bıraktık. Bu yıl Süper Lig’de kalıcı olmayı hedefliyoruz. Geçen yıl bir üst lige çıkamazsınız dediler ama Başardık. İlk maçımızı 14 Eylül’de Ankara’da Orman Genel Müdürlüğü ile oynadık. Yeni sezonu tebrik ediyorum” dedi.

“Bu sezon bizim için daha anlamlı olacak”

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, kulübün tüm teknik kadrosuna ve geçmiş oyuncularına teşekkür ederek, “Şehrimizin gururu ve şehrimizi Süper Lig seviyesinde temsil eden tek takımdır. Yeni sezona çok daha iyi beklentilerle başlayacağız” dedi. yeni enerji.Aynı zamanda A Milli Kadın Voleybol Takımımız Cumhuriyetimizin 100. yılı başta olmak üzere dünyada gösterdiği başarı sevincimizi daha da anlamlı hale getirdi.İzmit Belediyespor Kadın Basketbol Takımımız bu mutlulukları bizlere yaşatacaktır. İzmit’te de tıpkı voleybolda olduğu gibi. Bu dönem bizim için hem belediyemizin hem de Cumhuriyetimizin 100. yılı olması nedeniyle daha anlamlı olacaktır” dedi.

“Başarının cinsiyetle değil kararlılıkla geldiğini gösteriyor”

Takımın her oyuncusunun genç kızlara ilham verdiğini belirten Başkan Hürriyet, “Kızlara hayallerinin peşinden gitmeleri gerektiğini, başarının cinsiyetle değil azimle geldiğini gösteriyor. İzmit Belediyespor Kadın Basketbol Grubu sadece bir spor takımı değil. Aynı zamanda bir spor takımıdır. Şehrimizin gururu, gücü ve geleceğidir.Bu grubun başarısı “Bu başarı aynı zamanda İzmit’in de başarısıdır. Bu başarı bize onların sadece bir grup değil, aynı zamanda birbirlerine inanmanın, birlikte hareket etmenin ve asla pes etmemenin güzel bir örneği olduğunu gösterdi. Maalesef şanssız bir süreçten dolayı büyük ligin sonlarına düştük ama pes etmedik.” dedi.

“Birlikte nice zaferlere tanık olmayı diliyorum”

Başarının tüm kapıları açtığını belirten Başkan Hürriyet, “Hayat sizi yere serebilir. O yerden kalkıp kalkmamak sizin tercihinizdir. Biz bir seçim yaptık ve başaracağız dedik. İlçe belediyesi olduğumuz için bizim de İmkanlar kısıtlı ama kararlı olursak, kararlı olursak ve elbette çalışırsak başarırız.” diyen kızlarımız, “O mücadelenin en güzel örneğini sahada gösterdiler. Pes etmemelerini gösterdiler. Bütün İzmitlilerin bu coşkuya ortak olmasını sağladılar. Belediyespor Kadın Basketbol Takımımızın yeni dönemde daha büyük başarılara imza atacağına olan inancımız tamdır. Ekibimize başarılar diliyorum. Umarım birlikte nice zaferlere tanık oluruz. Hayırlı olsun.” dedi.

Takımın başantrenörü Hasan Fırat Okul, “Kağıt üzerinde ne kadar iyi olursak olalım, sahada çaba ve emek harcamadan istediğimizi elde edemeyiz. İlk hedefimiz ligde kalıcı olmak ve üst sıralara çıkmaktır. Play-off’lar. İlk 8’e girip adım adım yükselmek istiyoruz. Transferlere baktığımızda kağıt üzerinde bir bütçemiz var.” Üstümüzde takımlar var. Normalde ekim ayının ikinci haftasında başlayacak olan lig, bu yıl erken başladı. Şu anda tüm gruplar eksik, tam kadroyuz. Ama geçen hafta bir araya geldik. Tüm grupların zamana ihtiyacı vardır. Sürecin lehimize ilerleyeceğini düşünüyorum. Güçlü bir ekiple. “İlerleme kaydettiğime inanıyorum” dedi.

“Yeterince kaliteli ve yetkin oyunculardan oluşan bir takımız”

Takım kaptanı Özge Özışık, “Takım play-off için kuruldu. Biz kaliteli ve yetkin oyunculardan oluşan bir grubuz. Kadroma sağlıklı bir sezon diliyorum. Sezon başından bu yana çalışmalarımız devam ediyor. Perşembe günü ilk maçımız. Umarım sezona galibiyetle başlarız.”

İzmit Belediyespor Kadın Basketbol Takımının 2023-2024 sezonu kadrosu şu şekilde:

“Özge Özışık, Ayşe Cora, Hande Kuzu, Derya Kavak, Ezgi Manlacı, Ferda Yıldız, Başak Altunbey, Dilara Tongar, Sierra Lashe Calhoun, Gergena Ivanova, Khaalia Hillsman, Jaime Nicole Nared.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu