Haber

Karamollaoğlu’ndan iktidara ‘materyalist siyaset’ eleştirisi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, hükümetin politikalarını eleştiren bir paylaşım yaptı.

Karamollaoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, hükümeti “müteahhitlerin, medya patronlarının ve enerji şirketlerinin çıkarlarını gözetmekle ve kendi çıkarlarını önceleyen materyalist siyaset yapmakla”, “İnsanı devletin nesnesi olarak görüyorlar” diyerek suçladı. Biz ise her bir insanımızı “devletin tebaası” olarak görüyoruz, kabul ediyoruz” dedi.

Karamollaoğlu’nun paylaşımı şöyle:

-Telaffuzlarında özne olan “biz” bir avuç insan iken; telaffuzumuzdaki ve anlayışımızdaki “biz” öznesi 85 milyon insanın tamamıdır!

-İnsanı “devlet nesnesi” olarak görürler; biz ise her bir insanımızı “devlet tebaası” olarak görüyoruz.

-Onlar bir avuç müteahhidin çıkarlarını düşünüyor, biz evinin kirasını ödemekte zorlanan insanımızın derdini dert ediyoruz.

-Medya patronlarının milyarlarca dolarlık borcunu bir kalemle siliyorlar, hep bir arada televizyon ışığı altında bir odada oturmak zorunda bırakılan yüzbinlerce ailenin hakkını savunuyoruz.

-Kazandıkları ihalelerden milyarlarca lira kar eden elektrik şirketlerinin çıkarlarını onlar gözetiyor, biz elektrik ve doğalgaz faturasını ödemekte zorlanan milyonların hakkını koruyoruz.

-Onlar kendi çıkarlarını önceleyen “materyalist siyaset” anlayışına sahipken, bizde 85 milyon insan için “İnsan Hayatı”, “Önce Ahlak ve Maneviyat” diyen bir siyaset anlayışımız var.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu