Yaşam

Kocaeli’de sömestr tatili çok eğlenceli

Büyükşehir Belediyesi, dönem etkinliklerinde Gebzeli çocukları çocuk müzisyen Burak Sezen ile buluşturdu. Minikler Sezen’in söylediği müziklerle keyifli bir gün geçirdi.

Kocaeli’de sömestr tatili çok eğlenceli

Kocaeli’de yarıyıl tatili keyifli aktivitelerle geçiyor. Büyükşehir Belediyesi’nin Memnun Şehir Kocaeli’nin mutlu çocukları için düzenlediği etkinliklerde minikler; Ücretsiz çocuk tiyatroları, sinemalar ve konserler sayesinde doyasıya eğlenme olanağına sahip oluyorlar. Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı etkinlikler yarıyıl tatilinde Kocaeli Kongre Merkezi ve Gebze Osman Hamdi Beyefendi Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

BURAK KARDEŞ HEYECANLANDI

Eğitici ve özgün içerikleriyle sahnelenen çocuk tiyatroları çocuklar için hem faydalı hem de eğlencelidir. Son olarak Gebze Osman Hamdi Beyefendi Merkezi’nde sahnelenen “Doktor Panço” tiyatro gösterisi çocuklar tarafından büyük beğeniyle izlendi. Tiyatro gösterisinde bir doktorun hayvanlarla yaşadığı maceralar eğlenceli bir dille anlatıldı. Tiyatroların yanı sıra çocuklar müzikle de güzel vakit geçiriyor. Bu kapsamda TRT çocuk programcısı Burak Sezen’in “Burak Abi ile Çocuk Şarkıları” programında Gebzeli minikler harika bir gün geçirdi.

ÇOCUKLAR MÜZİK VE EĞLENCEYDEN MEMNUN

Çocuklar Burak Abi ve ekibiyle eğlenceli oyunlar oynadı, müzikler söyledi. Ekip, önce Konyalı Mevlana Celalettin Rumi’nin kuklasıyla sema gösterisi yaptı, ardından Karadeniz ve Ege bölgelerinin danslarıyla eşsiz coğrafyamızın farklı renklerini çocuklara tanıttı. “Biz Türkiye’yiz, Birlikteyiz” adlı eseri seslendiren Burak Sezen, sahne performansıyla tam not aldı. Sezen’in müzik dolu gösterisinde minikler müziğe ve eğlenceye doydu.

OLAYLAR HIZLANMIYOR

Büyükşehir Belediyesi’nin Gebze’deki yarıyıl faaliyetleri hız kesmiyor. Buna göre 25 Ocak’ta Palyaço Düdüğü Çocuk Tiyatrosu, 26 Ocak’ta Nasreddin Hoca Çocuk Tiyatrosu, 27 Ocak’ta İllüzyon Balon Gösterisi, 28 Ocak’ta Volkan Abi Çocuk Müzikleri 13.00 ve 15.00’de iki oturum halinde çocuk seyirciyle buluşacak. Kocaeli Kongre Merkezi’ndeki etkinlikler 26 Ocak’ta başlayacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu