Haber

Kocaeli’nin spor hizmetleri “Yerli”

KOCAELİ (İGFA) –Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, “Kocaeli Spor Kenti” idealini gerçekleştirmek için çocuk, genç, yaşlı tüm vatandaşların spor yapabileceği mekanlar oluşturuyor ve 7’den 77’ye herkese spor yapma imkanı sunuyor.

“4 Yıllık Yerel Hizmet ve Eserler” sunumuyla Büyükşehir’in hizmet ve çalışmalarını paylaşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Spor Şehri Kocaeli’ye kazandırdığımız eserler başta olmak üzere halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. gençliğimiz, uzun yıllar. Bölgesel, ulusal ve uluslararası turnuvalarda Kocaeli’ni başarıyla temsil edecek olan gençlerimiz bu tesislerde büyüyecek.”

SPORCU FABRİKASI GEBZESEM

Sağlıklı bireylerin yetişmesine katkı sağlamak ve geleceğin şampiyon sporcularını yetiştirmek amacıyla sportif faaliyetlerini sürdüren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze Sporcu Eğitim Merkezi’ni (GEBZESEM) Kocaeli’ye kazandırdı. 15.500 m2 kapalı alana sahip 4 katlı merkez birçok şampiyon yetiştirmeyi hedefliyor. GEMZESEM’de çok amaçlı spor salonları, fitness salonu, konferans salonu, antrenman sınıfları, yürüyüş yolu, klasik çocuk oyunları salonu, pilates salonu, çok hedefli saha, badminton kortları, masa tenisi oyun alanı, satranç oyun alanları bulunmaktadır. Açıldığı günden bu yana tesisteki 11 branşta 12 bin 178 sporcuya hizmet verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu