Ekonomi

Meta Platform Hisseleri: Facebook Kullanımı Dört Yılın Zirvesinde – Piper Sandler Analizi

Piper Sandler analistleri Meta Platforms’un (NASDAQ:META) hizmeti Facebook Blue’nun kullanımının son dört yılın en yüksek seviyesinde olduğunu bildirdi.

Tüketici internet şirketlerine ilişkin araştırma notu, Facebook Blue’nun aylık kullanımının dört puan artarak %32’ye yükseldiğini ve bu oranın son dört yılın en yüksek seviyesi olduğunu gösteriyor.

Buna ek olarak, Piper Sandler’ın gençler arasında yaptığı anket, katılımcıların %35’inin TikTok’u tercih ettikleri uygulama olarak tanımladığını gösteriyor. Popülerliği Sonbahar 2023’ten bu yana yüzde üç puan azalmış olsa da en üst sıradaki yerini korumaktadır.

Ortalama olarak, sosyal medya platformlarında geçirilen günlük süre, 2023 Sonbaharında 4,5 saat ve ondan önce 4,4 saatten biraz artarak 4,7 saate yükseldi.

Piper Sandler’a göre, TikTok %74’lük kullanım oranıyla hala en sık kullanılan ikinci uygulama, ancak bu Sonbahar 2023’e göre yaklaşık yüzde iki puanlık bir düşüşü temsil ediyor. Snapchat’in kullanımı 2024 İlkbaharında beş puanlık bir düşüşle %69’a gerilemiştir ki bu da %78 olan tarihsel ortalamasının altındadır. Pinterest (PINS) kullanımı %35’ten %36’ya yükselerek yeni bir zirveye ulaşırken, BeReal kullanımı 2022 Sonbaharındaki zirvesinden düşmüştür.

Analistler, yeni reklam ürünlerinin tanıtılmasının, reklamverenler için geliştirilmiş araçların ve pazar payı büyümesinin şirketin hisseleri için olumlu faktörler olduğuna inanıyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu