Teknoloji

Samsung Bixby Sesinizi Taklit Edecek ve Aramaları Cevaplayacak

Teknoloji devi Samsung, yaptığı açıklamada sanal asistan Bixby’ye bazı yenilikleri duyurdu. Şirket, yeni güncelleme ile kullanıcı deneyimini geliştirirken akıllı asistanın performansının ve yeteneklerinin iyileştirildiğini de sözlerine ekledi.

Asistan’a gelen özelliklerden biri, kullanıcıların gelen aramaları yanıtlamasına izin vermek için sesinizi kullanmaktır. klonlamak mümkün . Daha da genişletmek gerekirse, buradaki ana fikir, sesli olarak yanıt veremeyeceğiniz bir ortamda olduğunuz zamandır. Sesinizle yapay zeka buna cevap vermek için. Bunun için sizi arayan kişiye bir metin yanıtı yazmanız gerekecek ve sesinizin yapay zeka tarafından oluşturulmuş bir kopyası o kişiye iletilecektir.

Bu özellik şu anda yalnızca S23 serisinde Korece olarak mevcuttur

Kişiselleştirilmiş sesleriniz şu anda yalnızca S23, S23+ ve S23 Ultra’da mevcuttur Koreli mevcut olduğuna dikkat edilmelidir. Şirket, kullanıcıların farklı cümleler kaydedebileceğini belirtiyor; Bu durumda, Bixby’nin analizi ve sesleri bir kopyası oluşturabileceğini söylüyor. Samsung tarafından bu özelliğin yakın zamanda aramaların yanı sıra diğer Samsung uygulamalarında da kullanılması planlandığı aktarılıyor.

Bixby Metin Aramanın İngilizce çevirisi var

Sesten metne özelliği ile sesli aramalara yanıt vermenin yeni bir şey olmadığını belirtmek gerekir. Bixby Metin Arama One UI 5 olarak bilinen ve kısa bir süre önce One UI 5 ile birlikte tanıtılan bir özellik, asistanın çağrılara yapay zekanın sesiyle yanıt vermesine olanak sağlıyordu. Yani Bixby, yazılan metinleri kendi sesiyle okuyarak aramayı cevaplayabiliyordu.

Bugün bu özellik için İngilizce Dil tabanının geldiği açıklandı. Bixby Metin Arama şimdiye kadar yalnızca Korece olarak sınırlıydı. Unutmayalım ki bu özellik S23, S23+, S23 Ultra, Z Katlama4 ve Z Flip4’te mevcuttur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu