Teknoloji

Samsung Telefonlara Uydu Bağlantısı Özelliği Geliyor

Apple, yeni iPhone 14 serisiyle birlikte şiddetli şartlarda hayatınızı bile kurtarabilecek uydu teması özelliğini hayatımıza soktu. Geçtiğimiz hafta ABD ve Kanada’da kullanılabilir hale gelen özelliğin Android telefonlara da gelip gelmeyeceği ise merak konusuydu.

Elbette rekabetin korunması için Android üreticilerinin bu teknolojiye yatırım yapması bekleniyordu. Bu bahisteki birinci haber de bugün geldi. Güney Koreli medya ETNews tarafından paylaşılan habere nazaran Samsung, yeni Galaxy S23 serisinde uydu ilişkisi özelliğini sunmak için kollarını sıvadı.

“Samsung Galaxy S23 ile mobil bağlantı olmayan noktalardan fotoğraf bile gönderilebilir”

Samsung’un ana vatanından gelen habere nazaran şirket, Galaxy S23 aygıtlarında uydu kontağı için Iridium Communications ile çalışmaya başladı. ABD merkezli bağlantı şirketi, bugün yörüngede toplam 66 adet faal uyduya sahip. Şirket, bilhassa uydu temaslı cep telefonları için irtibat hizmeti sunuyor.

Samsung, uydu ilişkisi ile birlikte sırf kısa ileti ve arama değil, düşük çözünürlüklü fotoğraf gönderimini de mümkün kılmayı planlıyor. Ancak özelliğin hangi ülkelerde kullanılabilir olacağı şimdi bilinmiyor.

Apple, uydu ilişkisini nasıl sağlıyor? Daha evvel açıklamıştık:

iPhone 14’ün Hayat Kurtaran ‘Uydu Bağlantısı’ Özelliği, Android Telefonlarda Neden Yok? [İkisinde de Birebir Modem Var!] 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu