Ekonomi

Trendyol Ukrayna pazarına girmeye hazırlanıyor

Trendyol, yurt dışı açılımı kapsamında Ukrayna pazarına da girmeye hazırlanıyor.

Trendyol firmasından yapılan açıklamaya göre; Almanya, Azerbaycan, Körfez ülkeleri ile Orta ve Doğu Avrupa pazarındaki faaliyetlerinin ardından uluslararası genişleme stratejisine Ukrayna’yı da dahil etti.

Ukrayna’da hızla gelişen e-ticaret pazarını ve Ukraynalı tüketicilerin Türk ürünlerine olan ilgisini değerli bir potansiyel olarak gören Trendyol, Ukrayna’da dijital altyapısını ve büyüyen uluslararası operasyon alanını en etkin şekilde kullanmayı hedefliyor.

Trendyol, tüm yeni pazarlarda olduğu gibi Ukrayna’da da dijital ve lojistik altyapıya yatırım yaparak Polonya’daki 3 milyon stok kapasiteli deposuyla bölgedeki faaliyetlerinde önemli bir avantaj sağlamayı hedefliyor.

Bu kapsamda Trendyol Grup Başkanı Çağlayan Çetin ve Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, Kiev’de Ukrayna Hükümeti’nin üst düzey temsilcileriyle bir araya geldi.

Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Yulia Sviridenko ve Ukrayna Stratejik Sektörler Bakanı Alexander Kamyshin’in katıldığı toplantıda, Baykar ve Trendyol şirketlerinin uluslararası yatırım planları ele alındı.

“Türk şirketlerinin savaşın bitmesini beklemeden Ukrayna’da yatırıma hazırlanmaları önemli.”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Sviridenko, Türk şirketlerinin savaşın bitmesini beklemeden Ukrayna’ya yatırım yapmaya hazırlanmasını değerli bulduğunu belirtti.

Sviridenko, “Bu ilgi, savaş döneminde hızla ilerleyen yüksek teknoloji sektörü ve savunma sanayinin ötesine uzanıyor. Lojistik ve pazar alanında ihracata yönelik işbirliklerine de yoğun bir ilgi var. İşbirliğimizi geliştirmenin yollarını değerlendirdik ve kurumsallaşmanın yollarını değerlendirdik.” Ekonomik bağlar daha da güçlenecek. Ticaretin artmasının ülkelerimizi birbirine yakınlaştıracağına inanıyorum.” .” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu