Haber

Van Büyükşehir Belediyesi Yaz Spor Okulları Tamamlandı

Van Büyükşehir Belediyesi’nin 8-16 yaş arası çocuklara yönelik 8 farklı branşta düzenlediği yaz etkinliği spor okullar bitti. Yoğun katılımla gerçekleşen ve 2,5 ay süren eğitimlere bin 310 çocuk katıldı.

Çocukların nezih bir ortamda spor yapabilmeleri ve yaz tatilini en iyi şekilde değerlendirebilmeleri amacıyla Van Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ücretsiz yaz spor okulları tamamlandı. Futbol, ​​basketbol, ​​voleybol, hentbol, ​​dağcılık, judo, atletizm ve tekvando branşlarından toplam 1.310 çocuğun yaklaşık 2,5 ay boyunca spor eğitimi aldığı yaz okullarının ardından branşlarında yeterli başarıyı gösteren çocuklara spor yapma fırsatı verilecek. Van Büyükşehir Belediyespor’da yer alıyoruz.

Kursların oldukça verimli geçtiğini anlatan Van Büyükşehir Belediyespor Kulübü Lideri Fatih Sevinç, desteklerinden dolayı Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Balcı ile Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel’e teşekkür etti. Lider Fatih Sevinç, “Büyükşehir Belediyemizin spor kulübümüz aracılığıyla yürüttüğü yaz spor okulları, her yıl olduğu gibi yüzlerce çocuğumuzun yaz tatillerini de sporla iç içe geçirmesine olanak sağladı. Ayrıca onları emanet eden değerli ailelerimize de teşekkür ediyorum. Spor okulumuzdan sonra kulübümüze devam edecek olan çocuklarımıza önce eğitimlerinde, sonra da spor hayatlarında başarılar diliyorum” dedi. – KAMYONET

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu