Haber

2023’ün başından bu yana 231.000’den fazla kişi Rusya Savunma Bakanlığı ile sözleşme imzaladı.

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Medvedev, Rus Silahlı Kuvvetleri’nin tedarikine yönelik bir toplantıda Rusya Savunma Bakanlığı ile yıl başından bu yana 231 binden fazla kişinin sözleşme imzaladığını bildirdi.

“Milli Savunma Bakanlığı verilerine göre bu yıl 1 Ocak-3 Ağustos tarihleri ​​arasında toplam 231 binden fazla kişi sözleşmeli kabul edildi”Medvedev, en önemli görevin, yani sözleşmeli hizmeti mümkün olduğu kadar itibarlı hale getirmenin birebir olduğunu vurguladı.

Medvedev, “Bu amaçla son aylarda çeşitli organizasyonel, ekonomik, sosyal ve teknolojik kararlar alındı. Her şeyden önce, sözleşmeli hizmet için yeterlilik sistemi, özel askeri operasyonların koşullarına başarıyla uyarlandı ve bu meyvesini veriyor. Ayrıca, askeri personel ve aile bireylerinin sosyal güvenliklerinin önemli ölçüde artırılabilmesi de aynı derecede önemlidir.”dedi.

Medvedev, sözleşmeli askerlere eş zamanlı ödenek verildiğini, kredi tatillerinin getirildiğini ve askerlik süresince işyerlerinin korunduğunu hatırlattı. “Yine de bu alanda yaşananları takip etmek gerekiyor”vurgu yaptı.

Medvedev, askere alınan ve sözleşmeli askerlerin ödeneklerindeki dengesizliğin de giderildiğine işaret etti. Ülkenin tüm bölgelerinde bölgesel teşvik ve tazminat ödemeleri organize edildi.söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu