Haber

Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş CHP’den istifa etti

2 dönemdir Arguvan Belediye Başkanı olan CHP’li Mehmet Kızıldaş, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın kendisini yeniden aday göstermemesine tepki olarak partisinden istifa etti.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP), 31 Mart yerel seçimleri öncesinde aday krizi yaşanmaya devam ediyor. Malatya’daki kurultay öncesinde Kemal Kılıçdaroğlu’na destek veren ve bu nedenle bir daha aday gösterilemeyen Hekimhan İlçe Belediye Başkanı Turan Karadağ’ın istifasının ardından 2 dönem Arguvan Belediye Başkanı olan Mehmet Kızıldaş partisinden istifa etti.

İlçe merkezinde çok sayıda vatandaşın desteğiyle basın açıklaması yapan Belediye Başkanı Kızıldaş, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’ya, onların birlik ve beraberliğini bozmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini belirterek tepki gösterdi. Arguvan Belediye Başkanı olduğu dönemde temel kentsel hizmetlerin yerine getirilmesi ve az gelişmişliğin sona erdirilmesi yönünde çalışmalar yaptığını da anlatan Kızıldaş, “31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde adaylık sürecinde Malatya Milletvekili Veli Ağbaba özel bir konuşma yaptı. Tekrar aday olmamı engelleme çabası ve bu konudaki kirli misyonunu yerine getirmiştir.Veli Ağbaba’nın Arguvan ile ilgili kirli misyonunu söylüyorum çünkü CHP Büyük Kongresi öncesinde partimizin Malatya İl Kongresi’nde bunu açıkça beyan ettim. Dönemin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek veren Veli Ağbaba, parti ahlakı ve “Misyonunun aksine Kılıçdaroğlu’na olan kin ve nefretinin de etkisiyle intikam dolu ve intikam dolu bir tavırla benim yeniden CHP Arguvan Belediye Başkanı adayı olmamı engellemeyi başardı.” Kılıçdaroğlu’nun yanındaki duruşuma karşılık olarak rövanşist bir tavır ortaya çıktı” dedi.

Arguvan’ın, Ağbaba’nın kişisel hırslarına ve ilkel intikam duygularına kurban edilemeyecek kadar büyük olduğunu belirten Başkan Kızıldaş, “Arguvan, Arguvanlı Veli Ağbaba’nın iki dudağı arasına sığamaz. Veli Ağbaba, Arguvan’ın geleceğini belirleyemez. Arguvanlı buna asla izin vermez. CHP Aday belirleme sürecinde üyelerle yapılan ön seçimlere büyük önem veren bir parti tüzüğü var.Genel Başkan Özgür Özel bu konuda şeref ve haysiyeti üzerine söz verdi.Fakat Türkiye’nin başka hiçbir yerinde ön seçim yok, ne de ne de Türkiye’nin başka hiçbir yerinde ön seçim yok. Malatya ve Arguvan’da ise “Yapılmadı. Yıllarca görev yaptığım ve üyesi olduğum CHP’den bugün istifa ediyorum” dedi.

Kızıldaş, halkın tercihi doğrultusunda siyasete devam edeceğini de söyledi. -MALATYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu