Aday

Biden’a ünlülerden yarıştan çekil baskısı: George Clooney de çağrı yaptı

ABD’de seçim heyecanı sürüyor.

Gündemde ise Başkan Joe Biden’ın aday olup olmayacağı tartışmaları var.

Yaşı ve sağlığı sebep gösterilerek eleştirilerin hedefi olan Biden, rakibi Donald Trump ile katıldığı canlı yayında gösterdiği ‘berbat’ performans bardağı taşıran son damla oldu.

Kendi partisi olan Demokrat Parti’de ciddi sayıda isim Biden’ın yarıştan çekilmesi gerektiğini düşünürken demokratlara destek veren sanat camiasından da sesler yükselmeye başladı.

Trump’tan nefret eden ve her fırsatta demokratlara destek açıklayan sanatçılar Biden’ın yarıştan çekilmesi gerektiğini düşünüyor.

Bu kapsamda ilk konuşanlardan biri de ünlü aktör George Clooney oldu.

“Biden’ı seviyorum ama yeni bir adaya ihtiyacımız var”

Clooney, New York Times gazetesine “Biden’ı seviyorum ama yeni bir adaya ihtiyacımız var” başlıklı bir yorum yazısı göndererek, Biden’a adaylıktan çekilmesi çağrısı yapanlar arasına katıldı.

Kasımdaki seçimi Biden’la kazanamayız

Biden’ı bir başkan olarak, bir arkadaş olarak sevdiğini ve karakterine güvendiğini söyleyen Clooney, Biden’ın son dört yılda birçok “savaşı” kazandığını, ancak “kazanamayacağı tek savaşın zamana karşı savaş olduğunu” ifade etti.

Yaşamı boyunca bir Demokrat olduğunu, Demokrat Parti’nin birçok bağış organizasyonunda sunuculuk yaptığını ve partisiyle gurur duyduğunu hatırlatan Clooney, “Kasım ayındaki seçimi bu başkanla kazanamayız.” dedi.

Biden’a adaylıktan çekilmesi için kendi partisi içinden yapılan çağrılar artarken, Demokrat Parti’nin büyük bağışçıları arasında olan Disney ailesinin mirasçısı Abigail Disney de aynı çağrıda bulunmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu