Ekonomi

Biden’ın yeniden seçilme şansı, Harris spekülasyonlarıyla Polymarket’te %9’a düştü

Polymarket dağıtılmış tahmin platformunda, ABD Başkanı Joe Biden’ın yeniden seçilme ihtimali, bahisçilerin Başkan Yardımcısı Kamala Harris’in Demokrat aday olarak Biden’ın yerine geçip geçmeyeceğini sorgulamasıyla %9’a kadar düştü.

Biden’ın şansı geçici olarak bir miktar toparlandı ve şu anda Polymarket’in 226 milyon dolarlık “2024 Başkanlık Seçimi Kazananı” pazarında %10 olarak değerlendiriliyor. %61 şansla, eski Başkan ve Cumhuriyetçi Aday Donald Trump favori; Harris ise %19 şansla ikinci sırada.

Biden’ın şansını yansıtan pay fiyatları, tahmin sitesi Predictit’te de 0,25 dolardan 0,20 dolara düştü. Şu anda en yüksek değerli “Evet” payı 0,58 dolarda olan Trump, en üstteki Demokrat aday ise Harris.

Biden’ın ikinci dönem uygunluğu konusunda endişeler

Bu, medya ve dış analizcilerden gelen, ikinci dönem için uygun olmayabileceğini öne süren artan endişelerle aynı zamana denk geliyor. CNN, 3 Temmuz’daki bir Beyaz Saray toplantısında Başkan’ın şakayla karışık “Ben iyiyim, beynime gelince ondan emin değilim.” demesinin, birçok ABD valisini rahatsız ettiğini iddia ediyor. Aynı habere göre Biden, daha fazla uyuyabilmek için artık saat 20.00’den sonra planlama faaliyetlerini durdurma kararı aldı.

Ertesi gün Biden, bir radyo röportajında kendisini “ABD Başkanı olarak görev yapan ilk siyahi kadın.” olarak tanıtarak sosyal medyada viral olan bir kayda neden oldu. Biden, kendine pek iyilik yapmadı.

Harris, Trump ile mücadele edecek en olası Demokrat aday olarak öne çıkarken Polymarket, şu anda Biden’ın 4 Kasım ABD seçimlerinden önce görevi bırakma olasılığını %66 olarak tahmin ediyor. Ancak Biden, artan baskılara rağmen istifa etmeye niyeti olmadığını vurguladı. Biden, 4 Temmuz’da Beyaz Saray’da yaptığı Bağımsızlık Günü konuşmasında “Hiçbir yere gitmiyorum.” dedi.

27 Haziran’daki ilk Başkanlık Tartışmasında ne Biden ne de Trump, Bitcoin veya dijital varlıklarla ilgili sorunları vurguladı. 10 Eylül’deki son Başkanlık Tartışmasında, Trump ve Biden tekrar karşı karşıya gelecek.

Bu haber ilk önce Coin Mühendisi sitesinde yayımlanmıştır.

haber-savur.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu