Ekonomi

Bitcoin halving sonrası bazı meme coin’ler 20 kat yükselebilir

Kripto para piyasası, son bir haftadır yaşadığı kayıpları telafi etmeye başladı. Bitcoin son 1 günde yüzde 5 yükselerek 64 bin dolara çıkarken altcoin’ler ve meme coin’ler yüzde 3 ile 20 arasında bir değişim gösterdi. Bitcoin ve altcoin’ler iyileşme gösterirken son birkaç haftadır genel piyasa şartlarının etkisiyle değer kaybeden meme coin’ler arasında, halving sonrası en az 20x yükselecek kripto paralar bulunuyor.

Floki (FLOKI): 1,352 milyonluk piyasa değerine sahip olan popüler meme coin Floki, son 1 haftalık süreçte yüzde 26 düşüş yaşadı. Son 24 saate yaklaşık yüzde 10’luk bir toparlanma göstererek kayıplarını telafi etmeye başlayan meme coin’in, web3 alanındaki yenilikler ile önünüzdeki süreçte başarılı bir performans sergileyeceği düşünülüyor.

Piyasa tahminlerinin yanında kullanıcı benimsenmesinin artmasıyla halving sonrası iyi bir performans sergileyeceği düşünülen Floki, bu yazının yazıldığı sırada yüzde 10’luk bir yükselişle 0,000142 dolardan işlem görüyor ve aylık kaybını kısa sürede telafi edebilir.

Dogwifhat (WIF): Güncel olarak Coinbase (COIN) kalıcı vadeli işlemlerde listelenen WIF, son bir günde yüzde 18 yükselerek 2,70 dolardan işlem görüyor. Son 24 saate en iyi performans sergileyen meme coin’lerden biri olan WIF coin’in işlem hacmi yüzde 40 arttı.

BitMEX’te listelenen ve Binance’de listelenecek kripto paralardan biri olan Dogwifhat, genel piyasa hissiyatıyla birlikte son 7 günde yüzde 21 düşüş göstermişti. Haftalık kaybını neredeyse telafi etmeyi başaran varlık, pozisyonunu koruyabilirse halving sonrası hızla toparlanacak meme paralarından biri olabilir.

Dogecoin (DOGE): Piyasa hacmi açısından Toncoin’in gerisinde kalan DOGE, haftalık yüzde 23 kayıp gösterdi. Meme coin, Elon Musk’ın işten çıkarmalarından piyasa spekülasyonlarına kadar birden fazla etkiye maruz kalmıştı.

Özellikle Bitcoin’in düşmesiyle en çok gerileyen varlıklardan biri olan Dogecoin, günlük işlemlerde yüzde 6’lık bir toparlama gösterse de asıl kazanımını halving sonrasında gerçekleştirebilir. Büyüme potansiyeli yüksek olan meme coin, açık pozisyonları ile de yükseliş modunda yer alıyor. Coinglass verilerine göre 2 milyar dolarlık vadeli açık pozisyonu bulunuyor.

Dogeverse: Doge alternatifi olarak piyasa çıkmaya hazırlanan Dogeverse, 6 farklı çoklu zincir üzerinde işlem gören tek meme coin’dir. Proje, zengin ağ desteği ile hızlı ve aktif bir kullanım sunarken staking ödülleri ile hızlı bir büyüme potansiyeline sahiptir. Bu yazının yazıldığı sırada 0,000298 dolardan işlem gören meme coin, listelenme sonrası hızlı fiyat artışıyla değer kazanacak.

Sonuç olarak kripto para piyasası, halving öncesi yatay seyrederken değer kaybeden yüksek hacimli birçok meme parası, yeniden yükselme potansiyeli taşıyor. Ancak yatırımcının portföy oluşturmadan önce kendi araştırmasını yapması büyük önem taşır.

Bu makale ilk olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu