Ekonomi

Coinbase, ödemelerine Bitcoin Lightning’i eklemeyi düşünüyor

Coinbase ( MADENİ PARA) dünyanın her yerindeki kullanıcılara daha fazla kripto para birimi ödemesi sunma planının bir parçası olarak ödemeler için. Bitcoin’inLightning ağını entegre etmek istiyor.

Kripto borsası CEO’su Brian Armstrong, “Lightning’i en iyi nasıl ekleyebileceğimizi araştırıyoruz. Kolay olmayacak ama bence denemeye değer.” Finansal hizmetler şirketi Block Inc.’in kurucusu Jack Dorsey’den gelen bir tweet’e yanıt olarak, “Birlikte inşa edelim,” diye ekliyor.

Lightning Network, Bitcoin blockchain üzerindeki ödemeleri düşük maliyetle hızlandırmak için çalışan ve yazılım sağlayıcıların ortasında mikro ödeme kanallarını kullanan bir katman-2 çözümüdür.

Bu kanallar, iki tarafın blok zincirindeki fonları kilitlemesine izin verir. Ayrıca, birkaç işlemi ayrı ayrı yürüterek ve ardından tüm işlemleri bir araya getirerek ana blok zincirine göndererek ağ yoğunluğunu azaltır.

Çarşamba günkü prestij ile Lightning Network’ün toplam kapasitesi, yani tüm kanallarda ödemeler için kilitlenen toplam Bitcoin miktarı 4.686,64 BTC. Bu, cari fiyatlarla yaklaşık 138 milyon dolar değerinde.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu