Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘Pençe-Kilit’ mesajı

ANKARA (İGFA) – Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Lideri Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Kumandanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ve Hava Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Atilla Gülan ile 3. Piyade Tümen Komutanlığının Harekat Merkezi’nden, Irak’ın kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik devam eden Pençe-Kilit Harekatı’na katılan birliklerin kumandanları ile görüntü konferans toplantısı gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da toplantıya telefonla katılarak alandaki birliklerin kumandanlarına hitap etti.

Millî Savunma Bakanı Akar’ı, tüm komutanları ve Mehmetçiği selamlayarak sözlerine başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gerçekleştirilen mücadelenin önemine vurgu yaptı.

Harekatta şehit olanlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa dileklerini ileten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

“Tabii ki orada canımız yanıyor ancak bunun hesabını çok ağır soruyorsunuz. Şehitlerimizin kanları yerde kalmadı, kalmıyor ve inanıyorum ki bundan sonra da kalmayacak. Şehadet yolu çok kutsal, kutlu bir yol. Bu kutlu yolda da Mehmetçiğimizin bugüne kadar verdiği gayret herkesin bilhassa de siz komuta kademesinin malumudur. Şu anda çok sıkıntı kış kurallarında gerek Pençe-Kilit ile Zap’ta, gerekse Suriye’nin kuzeyinde bu türlü kıymetli bir gayret bu türlü değerli bir vakitte veriliyor. İnanıyorum ki bu gayretin sonucu de çok âlâ, güzel olacak.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, millet olarak şehit aileleriyle hemhâl olmaya, onların sıkıntılarıyla dertlenmeye devam edeceklerini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu