İş

Kayseri’de işçilerin ‘büyük’ ​​mutluluğu

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, davul ve zurna eşliğinde meşaleler ve çiçeklerle karşılandı.

Önder Büyükkılıç’ın yanı sıra Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, Pınarbaşı Belediye Başkanı Menduh Uzunluoğlu, Yeşilhisar Belediye Başkanı Halit Taşyapan, Tomarza Belediye Başkanı Davut Şahin, Yahyalı Belediyesi Toplantıya Önder Esat Öztürk, Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir ve Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, HAK-İŞ Konfederasyonu ve Hizmet İş Sendikası Genel Lideri Mahmut Arslan ile sendika liderleri ve çalışanları katıldı.

“İŞÇİ SİZİNLE GURUR DUYUYOR”

Mehter takımının marşlarıyla salona giren Lider Büyükkılıç, çalışanlar tarafından “İşçiler seninle gurur duyuyor”, “Kayseri seninle gurur duyuyor”, “İşte başkan, işte burada” sloganlarıyla kürsüye davet edildi. çalışan”.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda konuşan Önder Büyükkılıç, “Aile kültürü içerisinde, huzurlu bir ortamda çalışıyoruz. Burada bir imza atılıyor, “alnınızın teri kurumadan emeğinizin karşılığını alın” sloganı doğrultusunda zamanımız olmasına rağmen yine ek bir protokol yapıyoruz.

“BİZ BİRBİRİMİZE YARDIMCI OLACAĞIZ, UMARIM ÖRNEK OLACAĞIZ”

Büyükkılıç, Kayseri’ye sahip çıktıklarını belirterek, şöyle konuştu: “Sizinle gurur duyuyoruz ve teşekkür ediyoruz. Her zaman kaynaklarımızı hep birlikte seferber ediyor, bütçemiz, bütçemiz, işçilerimiz mantığıyla, 16 ilçe belediyemizin başkanı kardeşlerimizle el ele vererek, 1,5 milyonluk Kayserimizin güzel insanlarıyla kucaklaşıyor, çabalıyoruz. onlara layık olmak. Birbirimize sahip çıkacağız, umarım örnek oluruz. Makarr-ı ulema, makarr-ı aziz olarak bilinen Kayseri, velilerin ve alimlerin şehridir. O bakımdan emeğinin karşılığını bilir, sermayenin bedelini bilir, yetim kalmayı bilir. Model belediyecilik 1994 yılından bu yana kurulmuştur. Bu sürecin gücünün ve değerinin bilincindeyiz ve bunu daha da güçlendirerek dayanışma içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kaynaklarımızı hep birlikte seferber ederek, tek yumruk olarak Kayseri’mizi güçlendirmenin, geliştirmenin, HAK-İŞ’imizin her alanda yer almasının gayreti içinde olduk.”

Hak-İş Konfederasyonu Lideri Mahmut Arslan, HAK-İş olarak Kayseri’de bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını, Toplu İş Sözleşmesi imzalanması ve takıma ek protokol imzalanması için kentte olduklarını söyledi. işçiler. Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini kaydeden Arslan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetin çaba sarf ettiğini söyledi. Önder Arslan yaptığı açıklamada, “Konfederasyon olarak işçi-işveren ilişkilerini, devlet-toplum ilişkilerini uzlaşma ve diyalog üzerine inşa etmek bizim işimizdir” diyen Önder Arslan, enflasyonla mücadelede her zaman birlikte mücadele ettiklerini vurguladı. Bu süreçte belediyelerin de maliyetlerde artış, gelirlerinde azalma yaşandığını, bir yandan da çalışanlarının haklarını korumaya çalıştıklarını belirten Arslan, yaşanan sıkıntıların herkesi etkilediğini kaydetti. Kayseri’yi ‘girişimci ruh’ olarak nitelendiren Önder Arslan, hayran kaldığı bu özelliğinden dolayı Kayseri’ye ve Kayseri’nin kurumlarına teşekkür etti. Kayseri’de belediyeler ve çalışanlarının uyum ve uzlaşma içinde olduğunu sözlerine ekleyen Arslan, bunda emeği geçen belediyelere ve çalışanlarına şükranlarını sundu.

Konuşmasını sık sık bölen Belediye Başkanı Mahmut Arslan’ın konuşmasını kesen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a tezahürat yaparak, “İşçi seninle gurur duyuyor” dedi.

Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir ise ek protokole verdiği destekten dolayı Büyükkılıç’a teşekkür ederek, “Kayserili olmaktan ve Kayseri’de bulunmaktan gurur duyuyorum. 1994 yılında belediyecilik faaliyetine başladık. O günden bu güne işçilerini mağdur etmeyen belediye başkanlarımıza ve bugüne kadar yaptığımız ek protokolle sizleri enflasyonla ezmedikleri için başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere çok teşekkür ediyorum. Kayseri Türkiye’de çok az şey yaptım. Büyükşehir Belediye Başkanımız, ilçe belediye başkanlarımız teşekkür ettiğimizden fazlasını hak ediyor. Sizlerin bu günlere gelebilmesi için Genel Başkanımız Sayın Mahmut Arslan’ın başlattığı taşeronluk uygulamasını Türkiye’de ilk olarak Kayseri’de Büyükşehir Belediye Başkanımızın onayıyla sonlandırdık. Eğer Kayserimiz Türkiye’nin parlayan yıldızı olduysa, sizin de alın teriniz, emeğiniz var” dedi.

Konuşmaların ardından toplu iş sözleşmesi ve ek protokol imzaları atılarak plaket takdim edildi.

aksehir-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu