İş

Van Büyükşehir Belediyesi İşçilere Yüzde 95 Zam Yaptı

Van Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet İşçi Sendikası Van Şubesi arasında imzalanan toplu iş sözleşmesiyle çalışanlara ortalama yüzde 95 zam verildi.

Bir süredir devam eden görüşmeler sonucunda yönetim kurulu kararıyla Hizmet İşçi Sendikası ile Van Büyükşehir bünyesinde görev yapan MAVİKENT, BELVAN, VANSU ve ekip çalışanları için 3 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı. Belediye. Sözleşme kapsamında memurlara uygulanan 6 aylık enflasyon farkının çalışanlara da uygulanmasına karar verildi. İmza töreninde konuşan Büyükşehir Belediyesi Valisi ve Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Balcı, sözleşmenin çalışanlara ve ailelerine hayırlı olmasını dileyerek, her iki tarafa da anlayış ve hoşgörülerinden dolayı teşekkür etti. Vali Balcı, “İşçi dostu bir vali olarak bunu söylüyorum, çalışanların emeğinin sonuna kadar verilmesi gerekiyor. Bunu hem ahlakla hem de vefayla yapmalıyız. Personelimiz şehrimize ve ilçemize hizmet vermek için canla başla çalışıyor. İlimizin kalkınması, canlandırılması ve imarına, kültürden kırsal hizmetlere, karla mücadeleden yol çalışmalarına kadar birçok projede çalışanlarımız yer alıyor. Bugüne kadar çalışanlarımız özveriyle çalıştılar ve şehrimizde birçok projeye imza attılar. çalışanlarımıza daha fazlasını verebilirdik. Ancak bildiğiniz gibi belediyenin bütçesi istikrarlı bir bütçe ve biz hem çalışanlarımıza hem de şehrimize hizmet etmek zorundayız. Ancak tüm bunlara rağmen çalışanlarımıza yüzde 100 veriyoruz. Yüzde 95 artış gösterdik. Biz aslında devlet ve millet adına hakemlik yapıyoruz.Devletin ve milletin parasını çalışanlarımızı mağdur etmeden onlara veriyoruz.Çünkü bizim işçilerimizin de ailesi, çocukları, öğrencileri, bakmakla yükümlü oldukları yakınları var. Çalışanlar mutlu, daha iyi çalışacağız. Daha keyifli projeler üreteceğimize inanıyorum. “Genel sekreterimize, VASKİ Genel Müdürümüze, genel sekreter yardımcılarımıza, sendikacı arkadaşlarımıza ve bu çalışmada emeği geçen tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyor, çalışan arkadaşlarımıza yeni maaşlarının hayır ve memnuniyet getirmesini temenni ediyorum” dedi. .

Hak-İş Hizmet-İş Şube Başkanı Fatih Akdeniz, “Sözleşmemizin tüm personelimize hayırlı olmasını diliyorum. Biz personel olarak dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de şehrimiz için var gücümüzle çalışacağız. Sayın Valimize iyi niyetinden dolayı çok teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından Van Büyükşehir Belediyesi adına Vali Ozan Balcı ve Hizmet-İş Sendikası adına Fatih Akdeniz toplu iş sözleşmesine imza attı.

İmza törenine Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Nihat Arpa, VASKİ Genel Müdürü Ülker Cem Kaplan, ilgili daire başkanları ve çalışanlar katıldı. -KAMYONET

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu