Haber

Zelenskiy’den ‘İstiklal Caddesi’ paylaşımı: Derin üzüntüyle öğrendim

Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenskiy, İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlamaya ilişkin açıklama yaptı. Twitter’da Türkçe olarak paylaştığı bildiride, “Hayatını kaybedenlerin yakınlarına taziyelerimi sunuyorum ve yaralananlara acil şifalar diliyorum” diyen Zelenskiy, şu tabirleri kullandı:

“İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlamada çok sayıda can kaybı ve yaralı olduğu haberini derin üzüntüyle öğrendim. Hayatını kaybedenlerin yakınlarına taziyelerimi sunuyorum ve yaralananlara acil şifalar diliyorum. Dost Türk halkının acısı bizim acımızdır.”

FRANSA İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU: TOPLU TAŞIMADAN KAÇININ

Fransa’nın İstanbul Başkonsolosluğu da, İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlamanın akabinde Türkiye’deki Fransa vatandaşları için bir uyarı mesajı yayınladı. “İstanbul İstiklal Caddesi’nde öğlenden sonra bir patlama meydana geldi. Her ne değerine olursa olsun bu bölgeden ve evinizden rastgele bir çıkıştan kaçının” ifadelerinin yer aldığı Twitter paylaşımında, ‘toplu taşıma araçlarından kaçınılması gerektiği’ belirtildi.

Açıklamada, “Mümkün olduğunca toplu taşıma araçlarının kullanılmasından kaçınılmalıdır. Fransa Başkonsolosluğu, lokal makamlarla birlikte durumu izlemek üzere harekete geçmiştir” denildi.

ABD’NİN ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ: DERİN ÜZÜNTÜ DUYMAKTAYIZ

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği ise patlamanın ardından taziye açıklaması yayınladı. Büyükelçiliğin Twitter hesabından İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: “ABD’nin Türkiye’deki Diplomatik Misyonu olarak, bugün öğlenden sonra İstanbul’da meydana gelen patlamadan derin bir keder duymaktayız. Hayatını kaybedenlerin ailelerine en içten taziyelerimizi sunar, yaralılara acil şifalar dileriz.” (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu